معرفی شهر صادق آباد

صادق‌ آباد ( صادق شهر )، شهری است در بخش لوه از توابع شهرستان گالیکش در استان گلستان.

به عنوان یکی از شهرهای شهرستان گالیکش، در فاصله ۲۵ کیلومتری از مرکز این شهرستان در جاده گالیکش به مشهد و در شرقی‌ترین نقطه استان و در شمال شرقی نقشه جمهوری اسلامی ایران واقع شده‌است.

این شهر که سال‌های نزدیک مرکزیت بخش لوه و نام "صادق آباد" را با خود به یدک می کشد، در گذشته "شغال تپه" نام داشت که در سال ۱۳۶۸ پس از جلسه مشترکی که با حضور برخی مسئولین محلی و قومیتهای مختلف مردم در محل مسجد امام جعفر صادق (ع) این روستا برگزار شد، نام "صادق آباد" را برای روستای خود برگزیدند.

در جدیدترین و مهم‌ترین خبر سال‌های اخیر، وزیر کشور با تبدیل روستای صادق آباد به شهر موافقت کرد. دکتر رحمانی فضلی در ابلاغیه ای به هاشمی استاندار گلستان با تبدیل روستای صادق آباد مرکز بخش لوه به شهر موافقت کرد.

جمعیت :
این شهر در بخش لوه از توابع شهرستان گالیکش قرار داشته و بر اساس سرشماری سال ۱۳۹۵ جمعیت آن ۱۸۶۰ نفر (۵۰۵ خانوار) بوده‌است.

مناظر دیدنی :
یکی از جاذبه‌های دیدنی و توریست پذیر این شهر، چشمه لال است که در دل جنگل‌های این شهر قرار دارد.
نامگذاری این چشمه به این خاطر بوده‌است که جوشش بدون صدای آب آن از زیر تخته سنگ بزرگی ست.
از دیگر نقاط دیدنی و گردشگری صادق شهر می‌توان به چشمه‌ها و آبشارهای بکر دره خزاره و ساری سو، کوه نوراله، تپه باستانی، جنگل قارشه و کشانک، مراتع زیبای داشلق و مگن دره و … اشاره نمود.

امکانات و خدمات :
صادق آباد در حاشیه جاده بین‌المللی تهران - مشهد واقع می‌باشد و دارای شهرداری، مرکز مخابرات، مدرسه ابتدایی، متوسطه و دبیرستان، خانه بهداشت، سالن ورزشی و زمین فوتبال، عکاسی، پست بانک، دستگاه عابربانک، مجتمع بهزیستی، نانوایی، تعمیرگاه و آپاراتی، چلوکبابی و قهوه‌خانه، شرکت تعاونی روستایی و دو مسجد برای مذاهب تسنن و تشیع می‌باشد.

ویژگی‌های شاخص شهر:

- شرقی‌ترین شهر استان گلستان
- مرکزیت بخش لوه
- تنوع قومیتی در جمعیت و نمونه بارز رنگین کمان اقوام
- قرار داشتن در مجاورت جاده ترانزیتی و بین‌المللی
- مشارکت سیاسی بالای مردم
- مجاورت با کوه، جنگل، رودخانه و مرتع

ویدیو معرفی شهر صادق آباد

 تصاویر شهر صادق آباد